Plan wycieczki

Wyjazd Trzy stolice i okolice


Kraków – Wieliczka – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska – Oświęcim – Częstochowa – Warszawa – Licheń Stary – Biskupin – Gniezno – Ostrów Lednicki – Poznań – Warszawa
 

Organizator:
Sebastian Zalewski
tel. +48 606 316 875
e-mail: zapraszamydopolski@gmail.com

Aktualny czas w Polsce


Dzień 1
Kraków

Przylot do Krakowa (w zależności od godzin lotu). Spotkanie z pilotem na lotnisku, przejazd do hotelu i zakwaterowanie. W miarę możliwości: spacer i zwiedzanie Starego Miasta z lokalnym przewodnikiem:  Droga Królewskia,  zabytki tej części miasta: Rynek Główny, Kościół Mariacki (również wewnątrz), Sukiennice, Muzeum Narodowe, Barbakan, kończąc na Wawelu (wizyta w katedrze wawelskiej). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
Dzień 2
Kraków – Wieliczka – Łagiewniki

Śniadanie. Następnie przejazd do Kopalni Soli w Wieliczce, zwiedzanie podziemnego świata komnat, korytarzy i kaplic. Na trasie znajdzie się Kaplica Świętej Kingi, uznawana za najpiękniejszą w całej kopalni. Trasa zakończy się mszą święta w kaplicy św. Jana Pawła II. Po obiedzie przejazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, gdzie zwiedzimy kaplicę s. Faustyny i główną Bazylikę. Następnie zwiedzanie Centrum Jana Pawła II oraz muzeum. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień 3
Kraków – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska

Po śniadaniu przejazd do najważniejszych miejsc związanych z Janem Pawłem II. Odwiedzi Muzeum Jana Pawła II założone w jego rodzinnym domu w Wadowicach,  kościół, w którym Karol Wojtyła został ochrzczony spacer po urokliwych uliczkach miasta, aby zobaczyć w jakim środowisku dorastał. W drodze powrotnej do Krakowa nawiedzenie  Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, w którym Jan Paweł II często modlił się jako młody kleryk. Możliwość zakupu kremówek papieskich. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.
 
Dzień 4
Kraków – Auschwitz-Birkenau – Częstochowa

Po śniadaniu przejazd do Auschwitz-Birkenau. W największym byłym obozie koncentracyjnym spędzi około trzy i pół godziny z lokalnym edukatorem, który poprowadzi ją przez obozowe bloki, pokaże ruiny krematoriów i komór gazowych. Grupa zobaczy celę, w której zginął św. Maksymilian Kolbe. Następnie przejazd w kierunku Częstochowy, do Sanktuarium Matki Boskiej na Jasnej Górze, która jest najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce. Obiadokolacja w domu pielgrzyma oraz udział w wieczornym nabożeństwie i nocleg.  


Dzień 5
Częstochowa – Licheń Stary – Poznań

Po śniadaniu zwiedzanie sanktuarium MB Częstochowskiej z lokalnym
przewodnikiem, najważniejszym punktem będzie obraz Czarnej Madonny.  Przejazd do Sanktuarium w Licheniu, zwiedzanie. Obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień 6
Poznań– Ostrów Lednicki – Gniezno – Biskupin – Warszawa

Po śniadaniu przejazd do Poznania: zwiedzanie katedry gdzie spoczywają Mieszko I i Bolesław Chrobry, następnie przejazd do Ostrowa Lednickiego i zwiedzanie muzeum Pierwszych Piastów, zwiedzanie ruin palatium z X wieku, Przejazd do Gniezna, zwiedzanie katedry, Muzeum Archidiecezjalnego. Wyjazd do Biskupina, zwiedzanie osady i muzeum., obiadokolacja i nocleg.


Dzień 7
Warszawa

Śniadanie. Przejazd w okolice Warszawy i zwiedzanie miasta: Stare Miasto – Zamek Królewski, pl. Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Pawiak, Cytadela, Powązki, Muzeum Katyńskie. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.
 
Dzień 8
Warszawa

Śniadanie i wykwaterowanie. W zależności od godzin wylotu: dalsze zwiedzanie Warszawy: Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów, Sanktuarium Andrzeja Boboli, grób Ks. Popiełuszki, Świątynia Bożej Opatrzności, las w Palmirach. Przejazd na lotnisko do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki / wycieczki.

Organizator:
Sebastian Zalewski
tel. +48 606 316 875
e-mail: zapraszamydopolski@gmail.com